Wystawa poplenerowa „ZA-TOR 2017. Międzyuczelniane Warsztaty Plenerowe”

plakat_asp_projekt-2

Dnia 11 listopada 2017 roku o godzinie 16.00 w „Galerii Szklanej” Regionalnego Ośrodka Kultury Doliny Karpia im. Jana Matejki w Zatorze odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej „ZA-TOR 2017. Międzyuczelniane Warsztaty Plenerowe”. Zaprezentowane zostaną prace powstałe podczas warsztatów plenerowych, które odbyły się na przełomie kwietnia i maja 2017 roku w Graboszycach pod Zatorem. Gospodarzem wydarzenia była Gmina Zator oraz ROK w Zatorze. W warsztatach wzięli udział studenci i opiekunowie z wydziałów artystycznych z czterech uczelni: Instytutu Sztuki – Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie , Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki – Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Wydziału Sztuki – Uniwersytet Rzeszowski, Wydziału Sztuki – UniwersytetTechnologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.
Wernisaż wystawy został włączony w uroczyste obchody 725 lecia miasta Zatora. Szczegółowy plan uroczystości znajduje się na stronie internetowej ROK w Zatorze, www.rokzator.pl
Wystawę w „Galerii Szklanej” będzie można oglądać do końca listopada 2017 roku.

Poniżej link do folderu z wystawy:

WARSZTATY PLENEROWE W GRABOSZYCACH