„SZYMBART 2011-2016” – Sympozjum Artystyczno-Naukowe

Wystawa podsumowująca dorobek sześciu lat sympozjum artystyczno-naukowego w Szymbarku pod Gorlicami. Galeria „Na Strychu”, Brzozów
W dniu 18 listopada 2017 roku odbył się w Galerii „Na Stychu” – galeria Brzozowskiego Domu Kultury – oficjalny finisaż wystawy „SZYMBART 2011-2016– Sympozjum Artystyczno-Naukowe”. Wystawa była formą podsumowania spotkań organizowanych przez Wydział Sztuki oraz Instytut Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego w Szymbarku i obejmowała wykładowców biorących udział w warsztatach w latach 2011-2016 (Wydział KiRDS: prof. dr hab. Łukasz Konieczko, mgr Szymon Wojtanowski) oraz studentów uczestniczących w wydarzeniu z 2016 roku. Na sympozja składały się wystąpienia teoretyków oraz warsztaty plenerowe w których uczestniczyli studenci uczelni artystycznych, w tym także studenci Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP im. Jana Matejki w Krakowie. W ostatniej edycji warsztatów wzięła udział Elżbieta Błaszyńska (IV rok), Regina Główczak (V rok) oraz Alicja Sawoniuk (VI rok).
Finisaż w Brzozowskim Domu Kultury był drugą odsłoną wystawy. Pierwsza odbyła się w czerwcu 2017 roku w Galerii Sztuki Współczesnej „Pastuła” w Porębie Kupieńskiej pod Kolbuszową.
Elżbieta Błaszyńska

Regina Główczak