Praktyki muzealne za granicą… w praktyce

Sekcja Malarska Koła Naukowego Studentów
WKiRDS ASP im. Jana Matejki w Krakowie
ma przyjemność zaprosić na wykład:

Praktyki muzealne za granicą… w praktyce.

Rijksmuseum w Amsterdamie to największe muzeum w Holandii. W jednym budynku znajdują się pracownie konserwacji i laboratoria samego muzeum jak i Instytutu Dziedzictwa Kulturowego Niderkandów (RCE), Niderlandzkiego Instytutu Konserwacji, Sztuki i Nauki (NICAS) i Wydziału Konserwacji Uniwersytetu Amsterdamskiego (UA). Jako całość jest to jeden z najważniejszych ośrodków na świecie zajmujących się naukowym podejściem do sztuki i jej konserwacji.
Justyna Kędziora odbyła w zeszły roku 12-miesięczne studenckie praktyki w pracowni konserwacji malarstwa Rijksmuseum. Chciałaby krótko opowiedzieć o spędzonym tam czasie i podzielić się swoim doświadczeniem. Będzie to spotkanie idealne dla osób chcących gdzieś wyjechać na praktyki. Postara się odpowiedzieć na praktyczne pytania: gdzie znaleźć informacje o praktykach? jak, kiedy i gdzie aplikować? kto może wyjechać? czy warto?
Zapraszamy 3 grudnia 2019 o godz. 19:00 do budynku Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, ul. Lea 27-29, w Krakowie, w sali 103 na pierwszym piętrze.
Do zobaczenia!