Małopolska Noc Naukowców na WKiRDS

Dnia 24 września (po raz czwarty) zorganizowana została Małopolska Noc Naukowców, w trzech miastach Małopolski – Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu.

Jak co roku, organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Departament Gospodarki i Społeczeństwa Informacyjnego. Ta cykliczna impreza jest częścią ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej, realizowanej w ramach 7. Programu Ramowego Wspólnoty Europejskiej. W 2009 roku Noc Naukowców odbyła się w ponad 200 miastach Europy. W Krakowie biorą w niej udział takie uczelnie i instytuty jak: Akademia Górniczo-Hutnicza, Instytut Fizyki Jądrowej PAN, Instytut Ekspertyz Sądowych, Instytut Nauk Geologicznych PAN, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rolniczy.

W tym roku po raz pierwszy do udziału w MNN zaproszono nasz Wydział.
W organizację imprezy zaangażowały się następujące Pracownie:

Pracownia Technologii i Technik Malarskich Organicznych

Pracownia Technologii i Technik Rzeźbiarskich

Zakład Chemii Konserwatorskiej

Zakład Fizyki Stosowanej

Pracownia Konserwacji Rzeźby Kamiennej, Ceramiki i Stiuku

Pracownia Konserwacji Rzeźby Drewnianej Polichromowanej

Pracownia Konserwacji Malowideł Sztalugowych na Drewnie

Pracownia Konserwacji Malowideł Sztalugowych na Płótnie

Pracownia Przenoszenia Malowideł Sztalugowych

Pracownia Przenoszenia Malowideł Ściennych

Pracownia Dokumentacji Malowideł Ściennych i Rzeźby Architektonicznej

Pracownia Projektowania Konserwatorskiego

Pracownia Konserwacji Fotografii

Pracownia Konserwacji Witraży

Gościem specjalnym naszego Wydziału był prof. pułkownik Jan Marczak z Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy, który zaprezentował wykorzystanie lasera w konserwacji dzieł sztuki. Wszystkie pokazy miały miejsce w budynku przy ul. Lea 27-29, w godzinach od 18.00-23.00. Program wydarzenia został tak przygotowany, aby każdy, w zależności od wieku i zainteresowań, znalazł coś ciekawego dla siebie. Chyba nikt z organizatorów nie spodziewał się aż takiej ilości uczestników zainteresowanych naszymi pokazami. W ciągu pięciu godzin odwiedziło nas ok. 1.500 osób!!! Dla wszystkich, którym nie udało się nas odwiedzić oraz dla tych którzy uczestniczyli w imprezie zamieszczamy kilka wybranych fotografii ukazujących to, co działo cię podczas MNN w poszczególnych pracowniach.

www.nocnaukowcow.malopolska.pl

[geogis_old_gallery album=”MNN”]