Jubileusz MiK – Jasna Góra 2010

W dniach 21-23.01.2010 r. w Częstochowie odbyło się spotkanie robocze z okazji 10-tej rocznicy powołania Międzyuczelnianego Instytutu Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie i ASP w Krakowie, uświetnione uroczystą Mszą Święta na Jasnej Górze odprawioną przez ks. dr Piotra Maniurkę.
W spotkaniu, prowadzonym przez prof. Andrzeja Kossa oraz prof. Ireneusza Płuskę, dyrektorów MiK, udział wzięli m.in.: przedstawiciele Ministerstwa; Radca Ministra Maksymilian Celeda, Dyrektor Departamentu prof. Wiktor Jędrzejec, Rektor ASP w Warszawie; prof. Ksawery Piwocki, Rektor ASP w Krakowie; prof. Adam A. Wsiołkowski, Dziekani WKIRDS ASP w Warszawie i Krakowie; prof. J. Nowosielski i prof. Grażyna Korpal, przedstawiciele Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu oraz członkowie Rady Naukowej Międzyuczelnianego Instytutu Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Intensywne obrady dotyczyły osiągnięć naukowych i realizacji konserwatorskich Instytutu oraz planów na przyszłość, jak również aktualnych problemów dotyczących dyscypliny konserwacji. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzania Bastionu św. Rocha, Sali Rycerskiej, Biblioteki oraz Muzeum 600-lecia. Dodatkową atrakcją była zimowa aura Jasnej Góry.