„Grafika umysłu” – wystawa Janusza Opiły

Dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki
Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie
dr hab. Marta Lempart-Geratowska
oraz Galeria „4 Ściany” zapraszają na otwarcie wystawy:
Janusz Opiła
Grafika umysłu
Wernisaż: 27 lutego 2020 (czwartek) o godz. 19.00
Wystawa czynna w dniach: od 28.02.2020 do 27.03.2020
od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 20.00
Galeria 4 Ściany, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki
Akademia Sztuk Pięknych im. J.Matejki w Krakowie
Adres: 30-052 Kraków, ul. Lea 29
e-mail: galeria.wkirds@asp.krakow.pl
www.facebook.com/galeriasztukiwkirds
Janusz Opiła ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w roku 1985, jest aktualnie adiunktem w Katedrze Informatyki Stosowanej Wydziału Zarządzania AGH, doktorem nauk fizycznych w zakresie metod numerycznych. W swojej pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami symulacji stochastycznej w zastosowaniach ekonomicznych, szeroko rozumianą wizualizacją danych i jej rolą w analizie danych i transferze wiedzy. Jest autorem kilkudziesięciu prac naukowych i współautorem trzech monografii.
Janusz Opiła jest twórcą zestawu skryptów do programu POVRay, przeznaczonych między innymi do hybrydowej wizualizacji danych pochodzących z obliczeń molekularnych, danych wysokościowych czy danych wytworzonych przez modele ekonometryczne.
Opowiada się za koncepcją jedności nauki i sztuki jako dwoma równoprawnymi drogami poznania. Ulubiony okres w malarstwie – impresjonizm, ulubiona technika – rysunek, akwarela, autonomiczna grafika komputerowa, ulubiony malarz – Salvadore Dali, ulubiony pisarz – Stanisław Lem.