Dni Otwartych Drzwi 2023

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 1 kwietnia 2023, do odwiedzin na naszym wydziale w ramach pierwszego z dwóch Dni Otwartych Drzwi ASP im. Jana Matejki w Krakowie!

Od 10:00 do 17:30 w obu lokalizacjach (ul. Lea 27-29 i ul. Smoleńsk 9) będziecie mogli zwiedzić pracownie konserwatorskie, posłuchać o specyfice konserwacji i resaturacji dzieł sztuki, porozmawiać z dydaktykami i studentami. Pracownie będą otwarte przez cały dzień, jednak w określonych w programie godzinach będą odbywały się specjalne oprowadzania, podczas których będziecie mogli dowiedzieć się najwięcej.

Pełen program wydarzenia udostępniony jest na stronie: https://wk.asp.krakow.pl/dzien-otwarty-2023/.

O godzinie 14:30, w sali 103 w budynku przy ul. Lea, odbędzie się spotkanie z Katedrą Konserwacji i Restauracji Malowideł Ściennych, podczas którego, w formie prezentacji multimedialnej, zaprezentowana zostanie specyfika terenowych zajęć dydaktycznych przy malowidłach ściennych, mieszczących się zazwyczaj w obiektach zabytkowych. Jest to bardzo ważny aspekt kształcenia konserwatorów dzieł sztuki, w naszym programie obecny od początku istnienia Wydziału.

Spotkanie będzie także transmitowane online, link zostanie udostępniony na stronie z programem Dnia Otwartych Drzwi.

W niedzielę natomiast polecamy wizytę w głównym budynku Akademii Sztuk Pięknych (pl. Jana Matejki 13), gdzie również zaplanowane są bardzo ciekawe wydarzenia. Dodatkowo, w godzinach 10:00 – 13:00, na kandydatów będą czekali przedstawiciele wszystkich wydziałów, a także Samorządu Studenckiego oraz Działu Nauczania, z którymi będzie można porozmawiać i zadać nurtujące pytania w komfortowej formule 1:1. Więcej informacji na stronie głównej ASP.