Stypendia Twórcze Santander Universidades dla studentów ASP

Dzięki współpracy Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki z Santander Universidades ogłaszamy nabór na stypendia twórcze dla studentów. Stypendium będzie przyznawane w zakresie sztuk pięknych, sztuk projektowych oraz konserwacji i restauracji dzieł sztuki. Przeznaczone jest na realizację autorskiego (indywidualnego lub zespołowego) programu artystycznego lub artystyczno-projektowego.

Nabór na stypendium twórcze odbywa się na platformie Santander Grants i będzie trwał do 28 lutego 2021 roku.

Aby aplikować o stypendium wystarczy:
  1. zarejestrować się na https://www.becas-santander.com/pl;
  2. znaleźć program dla siebie;
  3. dokładnie zapoznać się z załączonym regulaminem i wypełnić formularz aplikacyjny.

Nie jest to pierwszy nabór na tego typu stypendium, organizowany we współpracy Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie z Santander Universidades. Pierwszy odbył się w 2019 roku, lecz na mniejszą skalę. Poskutkował wsparciem dwóch projektów:

  • „Rzeczy, które mnie, a Ciebie nie” – projektu zbiorowego w dyscyplinie sztuk pięknych, zgłoszonego przez studentkę Wydziału Grafiki Antoninę Chmielewską wraz z zespołem w składzie: Izabela Makocka, Ewelina Zając, Mateusz Kordas, Michał Maliński oraz Szymon Wołek
  • Projekt rosnącego roweru dla dziecka autorstwa studenta Wydziału Form Przemysłowych, Filipa Zabawy.

W tym roku znacząco powiększamy pulę stypendiów. Całkowita pula na stypendia wynosi 40 tys. zł (4 razy 5000 zł i 16 razy 1250 zł).

Stypendium Santander Universidades jest wsparciem dla studentów w realizacji ich projektów artystycznych. Może pomóc zrealizować swój własny projekt lub pracę zespołową. Intencją jest pomaganie w rozwoju artystycznym. Zachęcam studentów do zgłaszania swoich wniosków. Przyznamy 4 stypendia po 5.000zł i kilkanaście mniejszych. mówi dr hab. Robert Sowa, prof. ASP, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia.

Stypendia stanowią cenne wsparcie dla projektów, które przyczynią się do poszerzenia dorobku artystycznego i rozwiną nowe umiejętności. Mogą też stać się pierwszym krokiem w zdobyciu wymarzonej pracy. Chcemy, aby udział w naborze i zdobycie prestiżowej nagrody finansowej stało się dla laureatów motywacją do dalszych wysiłków i zaowocowało kolejnymi osiągnięciami.

Życzymy stypendystom kolejnych sukcesów artystycznych i zapraszamy do udziału w rekrutacji.

Przypominamy też, że na platformie Santander Universidades www.santander-grants.com/pl czeka wiele programów zarówno lokalnych, jak i globalnych, na które warto aplikować.

#ZainwestujWSiebie

Załączniki:

  • Regulamin (pdf)
  • Załącznik 1 – Wniosek o stypendium (doc)
  • Załącznik 2 – Sprawozdanie ze stypendium (doc)
  • Załącznik 3 – Klauzula informacyjna (docx)