Pracownia Konserwacji Archiwalnych Materiałów Fotograficznych

Kierownik Pracowni
dr Karina Niedzielska   kniedzielska@asp.krakow.pl

mgr Tanita Ciesielska – asystent tciesielska@asp.krakow.pl

Powstała w 2006 roku. Jest Pracownią wolnego wyboru (PWW), edukacja w niej trwa dwa lata. Podczas pierwszego roku w ramach przedmiotu Podstawy konserwacji archiwalnych materiałów fotograficznych studenci zapoznają się z historią procesów fotograficznych, zdobywają umiejętność wykonywania reprodukcji negatywów i pozytywów oraz poznają zasady dokumentowania obiektów fotograficznych. Drugi rok nauczania (przedmiot: Ochrona i konserwacja archiwalnych materiałów fotograficznych) poświęcony jest identyfikacji archiwalnych materiałów fotograficznych i ich zniszczeń. Studenci poznają metody konserwacji archiwalnych materiałów fotograficznych i dokumentacji konserwatorskiej oraz zasady przechowywania zbiorów fotograficznych. Od 2007 roku w Pracowni prowadzone są także zajęć z przedmiotu Fotografia dokumentacyjna dla studentów I roku obu specjalności. Od 2009 roku z Pracownią współpracuje dr hab. Piotr Nowak kierownik Zakładu Fototechniki Instytutu Chemii Fizycznej i Teoretycznej Politechniki Wrocławskiej.