Warszawa plus Kraków równa się ASP. Wspólna wystawa prac studentów Wydziałów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki z ASP w Krakowie i Warszawie.

Warszawa plus Kraków równa się ASP.
We wtorek 21 maja w foyer kina Luna w Warszawie odbył się wernisaż wystawy w której uczestniczyły studentki naszego wydziału: Gabriela Biś, Elżbieta Błaszyńska, Katarzyna Kudyba, Alicja Puzio, Uta Hanusek, Nadia Lipiec oraz ubiegłoroczna absolwentka Magdalena Chodacka. Obrazy studentek Katedry Sztuk Pięknych krakowskiego wydziału konserwacji zostały pokazane obok prac rysunkowych i obiektów powstałych w Pracowni Kompozycji Projektowej i Rysunku na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie. Pomysł zorganizowania wspólnej wystawy zrodził się z rozmów prof. Łukasza Konieczki z prof. Arturem Krajewskim, który prowadzi wspomnianą pracownię na warszawskim wydziale konserwacji dzieł sztuki. Warto już teraz zapowiedzieć, że wystawa ta będzie mieć również swą odsłonę w Krakowie: w listopadzie tego roku prace zostaną pokazane w Galerii Promocyjnej ASP w gmachu ASP przy placu Matejki.
W związku z wystawą wydano katalog reprodukcji prac uczestników, który przybrał formę gazety zaprojektowanej przez studentów warszawskiej ASP.
W otwarciu wystawy, oprócz autorek i autorów prac, udział wzięła dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie prof. Marzenna Ciechańska, prof. Artur Krajewski, prof. Łukasz Konieczko, Szymon Wojtanowski oraz Keiji Matsumoto asystent prof. Artura Krajewskiego.
Autorem fotograficznego reportażu jest Keiji Matsumoto.
Warszawa plus Kraków równa się ASP