Odeszła Barbara Bieszczad-Kieferling

Z olbrzymim żalem informujemy, że 12 lipca 2024 roku zmarła Barbara Bieszczad-Kieferling, wieloletni pracownik Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Dyplom uzyskała 19 maja 1984 r. na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki krakowskiej ASP. Niedługo po obronie, rozpoczęła pracę na WKiRDS. Jako wykładowca prowadziła zajęcia w Pracowni Technologii i Technik Rzeźbiarskich do roku 2017.

Koleżanka i przyjaciółka wielu z nas, wzór i autorytet dla pokoleń studentów naszego Wydziału i krakowskiego środowiska konserwatorskiego. Dla wielu z nas mgr Barbara Bieszczad-Kieferling pozostanie w pamięci jako osoba niezwykle życzliwa i ciepła, jednocześnie oddana dydaktyce konserwatorskiej.

Najbliższym, Przyjaciołom, Znajomym a także wszystkim, którym Jej odejście sprawia ból, składamy szczere wyrazy współczucia.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 18 lipca (czwartek) o godzinie 10.00 w Kościele św. Anny po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce ostatniego spoczynku na Cmentarzu Rakowickim (wejście bramą od ul. Prandoty).