W minionym czasie na Wydziale Konserwacji prowadzone były warsztaty plastyczne, organizowane w ramach współpracy Koła Naukowego WKiRDS oraz Fundacji Uniwersytet Dzieci w Krakowie. Zajęcia prowadzone były przez studentki V roku WKiRDS: Aleksandrę Lebodę, Annę Bojko oraz Magdalenę Szwarc. Spotkania warsztatowe, których łącznie odbyło się osiem, podzielone były na dwa cykle:
„Dlaczego ocalamy dzieła sztuki?” gdzie dzieci w wieku 8-9 lat poznawały zawód konserwatora dzieł sztuki od strony teoretycznej, a następnie wykonywały zadanie praktyczne, polegające początkowo na rekonstrukcji fragmentu ornamentu, przytwierdzonego do spodu stołu, co miało przypominać pracę konserwatora przy malowidłach zlokalizowanych na stropie. Etapem końcowym było pozłocenie drewnianych choinek z wykorzystaniem szlagmetalu.
„Jak wyrzeźbić postać w ruchu?” gdzie dzieci w wieku 10-11 lat poznawały pracę rzeźbiarza na przykładach dzieł z różnych epok oraz wykonanych w zróżnicowanych technikach. Zadanie praktyczne polegało na wykonaniu szkicu koncepcyjnego własnej rzeźby oraz stelażu na drewnianej podstawie. Finalnie każde dziecko wykonało rzeźbę postaci w ruchu, pracując z gliną samoutwardzalną.