„Dzisiaj na księżycu” – relacja z wernisażu

W piątek, 8 grudnia 2023 w galerii ARTzona Ośrodka Kultury Norwida odbył się wernisaż wystawy pt. Dzisiaj na Księżycu. Wystawa miała swą premierę w maju w Warszawie w galerii Kina Luna.

Prace prezentowane podczas wystawy są wynikiem działań studentek i studentów Wydziałów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki warszawskiej i krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w ramach Pracowni Kompozycji Projektowej i Rysunku prowadzonej przez prof. Artura Krajewskiego i dr Keji Matsumoto, Pracowni Malarstwa prowadzonej przez dr Kacpra Ziółkowskiego, Pracowni Rysunku Wieczornego prowadzonej przez prof. Rafała Pytela i mgr Barbarę Iwańską oraz Pracowni Malarstwa prowadzonej przez prof. Łukasza Konieczko i dr Szymona Wojtanowskiego, a także Pracowni Rysunku Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, prowadzonej przez prof. Jacka Staszewskiego i dr Aleksandra Myjaka.

Relacja wideo z otwarcia wystawy, dr Keji Matsumoto
Uczestnicy wystawy:

ASP Kraków – Oliwia Małuch, Dominika Anuszkiewicz, Jagoda Adamek, Zuzanna Borek, Oliwia Gabryś, Karol Lis, Magdalena Szwarc, Renata Palka, Szymon Goncerz

ASP Warszawa – Zosia Gumuła, Aleksandra Gromadzka, Agata Mazurkiewicz, Róża Borek, Ismena Lach, Aleksandra Wójcik, Tomasz Jarosz, Julia Przesmycka, Adrianna Kaszuba, Jaśmina Wasztan, Rufin Podleśny, Michalina Chmielewska, Janek Dopierała, Agata Popik, Justyna Leszkowicz, Izabela Dunajska

Kuratorzy wystawy:

mgr Barbara Iwańska
dr Szymon Wojtanowski
dr Keji Matsumoto
dr Aleksander Myjak

Wystawa potrwa do 5 stycznia 2024. Zapraszamy!

Tekst towarzyszący wystawie
Fotorelacja dr. Keji Matsumoto