Prezentacja książki Stanisława Kłosowskiego „Architetti e Costruttori di Piuro nella Polonia del XVI e XVII secolo”

W piątek, 13.10, odbędzie się prezentacja książki Architekci i budowniczowie z Piuro w Polsce XVI i XVII autorstwa naszego absolwenta, Stanisława Kłosowskiego.

“Książka Stanisława Kłosowskiego jest dziełem znakomitym. W przejrzysty sposób zaprezentowano ciekawe i nieznane dotąd dokumenty dotyczące stosunków polsko-włoskich. [….] Książka ta będzie ważną pomocą naukową nie tylko dla historyków, historyków kultury i sztuki, ale także dla szerszego grona czytelników zainteresowanych małymi ojczyznami”.

Prof. Tadeusz Bernatowicz – Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego

Stanisław Kłosowski jest konserwatorem dzieł sztuki. Jego publikacja Architekci i budowniczowie z Piuro w Polsce XVI i XVII wieku jest efektem wieloletnich badań autora w archiwach polskich, włoskich i białoruskich, które wydobyły na światło dzienne nowe elementy dotyczące działalności artystów włoskich w Polsce.

Prezentacja książki, zorganizowana przez Włoski Instytut Kultury w Krakowie, we współpracy z Narodowym Instytutem Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i pod patronatem Ministerstwa Kultury Rzeczpospolitej Polskiej, odbędzie się o godz. 18:00 w siedzibie Instytutu.

Udział wezmą:

• Stanisław Kłosowski (autor książki)
  • Dorota Janiszewska-Jakubiak (Dyrektor Instytutu POLONIKA)
  • Karol Guttmejer (Koordynator projektu)
  • Anna Rudek (Kierownik programu badawczego)
  • Alessandra Martinucci (Zastępca burmistrza Piuro)
  • Guglielmo Scaramellini (Università degli Studi w Mediolanie)
  • Gianni Lisignoli (Włosko-Szwajcarskie Stowarzyszenie na Rzecz Wykopalisk w Piuro)

Wydarzenie będzie można śledzić online. Link do streamingu: