Wystawa 2023: Warsztaty fotograficzne – Pracownia Konserwacji Archiwalnych Materiałów Fotograficznych

Poniższy wpis jest częścią Wystawy Końcoworocznej 2023 on-line – prezentacji różnych działań prowadzonych na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP im. Jana Matejki w Krakowie w roku akademickim 2022/2023.

Strona główna Wystawy dostępna jest pod następującym adresem: Wystawa Końcoworoczna 2023.
Wystawę śledzić można także na facebooku oraz instagramie pod hashtagiem #wystawawkirds2023.

Katedra Technologii i Technik Dzieł Sztuki
Pracownia Konserwacji Archiwalnych Materiałów Fotograficznych

kierowniczka pracowni: dr Karina Niedzielska
mgr Tanita Ciesielska

Cykl warsztatów fotograficznych, zrealizowany w minionym roku, miał na celu uzupełnienie wiedzy z zakresu fotochemii i technologii materiałów fotograficznych. Prezentowane zdjęcia pokazują relacje z cyklu specjalistycznych wykładów i warsztatów praktycznych z zakresu metameryzmu i postrzegania barwy oraz tonowania czarnobiałych materiałów żelatynowo-srebrowych, prowadzonych pod kierunkiem dr hab. Piotra Nowaka z Politechniki Wrocławskiej. Dopełnieniem były warsztaty na temat technik: izohelii i pseudosolaryzacji – prowadzone przez absolwentkę Wydziału Konserwacji – mgr Teresę Wąsowicz oraz warsztaty z techniki mokrego kolodionu – prowadzone przez dr Karinę Ewę Niedzielską.