Wystawa 2023: Pracownia Malarstwa

Poniższy wpis jest częścią Wystawy Końcoworocznej 2023 on-line – prezentacji różnych działań prowadzonych na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP im. Jana Matejki w Krakowie w roku akademickim 2022/2023.

Strona główna Wystawy dostępna jest pod następującym adresem: Wystawa Końcoworoczna 2023.
Wystawę śledzić można także na facebooku oraz instagramie pod hashtagiem #wystawawkirds2023.

Katedra Sztuk Pięknych
Pracownia Malarstwa

kierownik pracowni: prof. dr hab. Łukasz Konieczko
dr Szymon Wojtanowski

Szczęśliwie możemy powiedzieć, że ten rok akademicki minął względnie poprawnie, pomimo krótkiej grudniowej przerwy zajęcia odbywała się stacjonarnie umożliwiając regularne prowadzenie zajęć i realizację wszystkich przewidzianych tematów. Zgodnie z nowym obyczajem prezentujemy skromny wybór powstałych obrazów starając się pokazać możliwie szeroki przedział studenckich prac kursowych – studyjnych i tematycznych, prac domowych powstałych ponad obowiązkowym programem oraz realizacji na zadany temat („Wspomnienie”, „Historia jednego Przedmiotu”, „Autoportret z rekwizytem”, „Trawestacja”, „Alegoria”). Ten rok można uznać za szczególnie obwity pod względem wystaw zorganizowanych ponad obowiązkowym programem kształcenia: 2 wystawy w ramach projektu „Stado”, poplenerowa wystawa „GranichArt” w Galerii Wydziału Malarstwa, „1+1” w krakowskiej galerii „Art zona”, poplenerowa wystawa w Galerii „Szklanej” w Zatorze, „Dzisiaj na księżycu w warszawskim kinie „Luna” oraz kilka wystaw w naszej wydziałowej galerii „Cztery Ściany”. Warto nadmienić, że wystawom towarzyszą katalogi prezentujące dorobek naszych studentek i studentów.