Wystawa studencka „Dzisiaj na księżycu” w galerii Lunatyk w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy studenckiej „Dzisiaj na księżycu”, na której zaprezentowane zostaną prace osób z Pracowni Malarstwa i Rysunku Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie oraz Pracowni Kompozycji Projektowej i Rysunku i Pracowni Malarstwa Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie, a także goście specjalni: studenci/tki z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie.

Wernisaż odbędzie się 31 maja 2023 o godzinie 16.00 w galerii Lunatyk warszawskiego kina LUNA (ul. Marszałkowska 28, Warszawa).

Temat wystawy nieco przypomina księżyc sam w sobie. Jest asteroidą Ziemi, ale jest w pewien sposób odrębny od niej. Tacy właśnie dla każdej Akademii są jej studenci – z jednej strony stanowią jej nierozerwalną część, z drugiej są zupełnie odrębni, oscylują wokół uczelni, korzystając z tego, co może im dać i dając wiele z siebie. Jednak mimo tej odrębności wszyscy funkcjonujemy pod tym samym słońcem tworzenia sztuki i wartościowych relacji z nią. Jednym z satelitów ASP w Warszawie jest Wydział Grafiki, powstały poprzez rozdzielenie Wydziału Malarstwa i Grafiki w 1968 roku. Od tego wydarzenia minęło 55 lat i wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny doświadczymy niecodziennej aktywności tej instytucji. Rozpoczęło się od niezwykłej wystawy „Oblicza rysunku”, a kontynuacja czeka nas już podczas wernisażu w galerii Lunatyk.

mówią organizatorzy/rki wystawy

Uczestnicy i uczestniczki wystawy

ASP w Krakowie, WKiRDS:

Oliwia Małuch, Dominika Anuszkiewicz, Jagoda Adamek, Zuzanna Borek, Oliwia Gabryś, Magdalena Szwarc, Szymon Goncerz, Renata Palka, Karol Lis

ASP w Warszawie, WKiRDS:

Dorota Czerwiec, Zofia Gumuła, Agata Mazurkiewicz, Aleksandra Gromadzka, Natalia Sobczak, Kinga Kurek, Zuzanna Tomasik, Adrianna Kaszuba, Róża Borek, Ismena Lach, Dorota Osman, Agnieszka Paździorek, Oliwia Piwowarczyk, Sylwia Regulska, Marta Szewczuk, Jaśmina Wasztan Olga Zasada, Aleksandra Wójcik, Marcin Lachman, Tomasz Jarosz, Paulina Kruszewska, Jakub Filipek, Julia Przesmycka, Rufin Podleśny

ASP w Warszawie, Wydział Grafiki:

Janek Dopierała, Maria Tołwińska, Karolina Marczewska, Adam Skrzypiec, Wacław Warchoł, Izabela Dunajska, Justyna Leszkowicz, Katarzyna Zawada, Michalina Chmielewska, Agata Popik

Tej wiosny wiele się wydarzy i wiele się zmieni. Po miesiącach zimna i kiepskiej pogody życie zakwitnie, zrobi się ciepło i słonecznie. To oczywistość. Ale mniej oczywiste jest to, że tej wiosny będziemy się spotykać w przestrzeni kosmicznej. (…) Nasze spotkanie to owoc pomyślnej koniunkcji końca wiosny, 55-lecia Wydziału Grafiki oraz ponownego otwarcia galerii Lunatyk

mówią organizatorzy_rki wystawy.

Identyfikacja graficzna: Aleksandra Wójcik