GranichAR’T / 2022 – wystawa poplenerowa

Międzywydziałowy plener malarski studentek i studentów Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie — z udziałem pedagogów: prof. Łukasza Konieczki (WKiRDS) oraz dra Artura Blusiewicza (WG)

Pod koniec września ubiegłego roku odbył się plener malarski w bułgarskiej miejscowości Granichar. Koordynatorem projektu był prof. Łukasz Konieczko (WKiRDS), który tym razem do pleneru zaprosił również studentów z Wydziału Grafiki oraz z Wydziału Malarstwa. Warto przypomnieć, że podobny plener odbył się w 2018 roku, wtedy wyłącznie z udziałem studentek i studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki naszej uczelni. Gościli nas ponownie: Jolanta, Wincenty i Martyna Jackiewicz oraz Daniel Starzec zapewniając wspaniałe warunki pobytu i równie wspaniałą atmosferę. Prawie dwu tygodniowy plener przyniósł wiele wrażeń i zaowocował sporym dorobkiem artystycznym, który teraz możemy zaprezentować w Galerii Wydziału Malarstwa. Dzięki wsparciu jakie udzielili dziekani wydziałów: Malarstwa, Grafiki oraz Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki wystawie towarzyszy katalog dokumentujący prace wszystkich uczestników pleneru.

W wystawie udział biorą pedagodzy: prof. Łukasz Konieczko (WKiRDS), dr Artur Blusiewicz (WG); studentki i studenci: Agnieszka Kluszczyńska, Edyta Żelasko, Paweł Niedźwiedź — z WG; Berenika Burska, Elżbieta Chudy, Karolina Żądło, Stanisław Czwartos, Samuel Kłoda — WM, Gabriela Biś, Zuzanna Borek, Magdalena Szwarc, Aleksander Zieliński — z WKiRDS oraz zaproszeni goście: Joanna Konieczko oraz Ewa Langer.

Uroczyste otwarcie odbyło się 14 kwietnia, wystawę będzie można oglądać do 5 maja b.r.

Projekt GranichAR’T / 2022 został objęty patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie, prof. Andrzeja Bednarczyka