„Tusze, pudry i wody kwiatowe” – fotorelacja z wernisażu

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z otwarcia wystawy „Tusze, pudry i wody kwiatowe. Grafika reklamowa Jana Suchowiaka” (Galeria ZPAP Pryzmat, 23.03.2023)! Wystawa będzie czynna do 5.04.2023.

Wystawa jest częścią międzywydziałowego projektu „Ściany Jana Suchowiaka. Interdyscyplinarne spojrzenie na murale reklamowe lat 60. i 70. w Krakowie”, realizowanego pod patronatem JM Rektora ASP prof. Andrzeja Bednarczyka.

🔹 Kuratorzy: Irma Pawelska, Kamil Kuzko, Oskar Hanusek
🔹 Opieka konserwatorska: Agnieszka Marecka, Regina Kozik, Kinga Olesiejuk
🔹 Mural: Kamil Kuzko
🔹 Badania fizykochemiczne: Łucja Rodzik-Czałka, Maria Goryl
🔹 Projekt graficzny: Jakub Pierzchała | Studio Baraban
🔹 Projekt i wykonanie gablot ekspozycyjnych: Bartłomiej Buczek ART INDUSTRY STANDARD

Organizatorami wydarzenia są: Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Wydział Malarstwa ASP oraz Związek Polskich Artystów Plastyków Oddział w Krakowie.

Wystawę współfinansuje Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Kon-takt.