„Tusze, pudry i wody kwiatowe. Grafika reklamowa Jana Suchowiaka” – wernisaż wystawy

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy poświęconej grafice reklamowej Jana Suchowiaka (1933-2020), artysty, który był autorem m.in. widocznego do dziś na bocznej elewacji kamienicy przy ul. Worcella 10 malowidła z kosmetykami Miraculum. Na wystawie pokażemy zachowane w archiwum rodzinnym projekty wielkoformatowych reklam oraz fotografie nieistniejących już realizacji artysty.

Wernisaż odbędzie się w czwartek 23 marca o godzinie 18:00 w Galerii ZPAP Pryzmat przy ul. Łobzowskiej 3.

Wystawa będzie czynna w dniach 23.03 – 5.04.2023.

Wystawa jest częścią międzywydziałowego projektu „Ściany Jana Suchowiaka. Interdyscyplinarne spojrzenie na murale reklamowe lat 60. i 70. w Krakowie”, realizowanego pod patronatem JM Rektora ASP prof. Andrzeja Bednarczyka.

🔹 Kuratorzy: Irma Pawelska, Kamil Kuzko, Oskar Hanusek
🔹 Opieka konserwatorska: Agnieszka Marecka, Regina Kozik, Kinga Olesiejuk
🔹 Mural: Kamil Kuzko
🔹 Badania fizykochemiczne: Łucja Rodzik-Czałka, Maria Goryl
🔹 Projekt graficzny: Jakub Pierzchała | Studio Baraban
🔹 Projekt i wykonanie gablot ekspozycyjnych: Bartłomiej Buczek ART INDUSTRY STANDARD

Organizatorami wydarzenia są: Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Wydział Malarstwa ASP oraz Związek Polskich Artystów Plastyków Oddział w Krakowie.

Wystawę współfinansuje Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Kon-takt.