„STADO” – wystawa w Zatorze

3 marca w Galerii Szklanej ROK w Zatorze miała miejsce kolejna wystawowa odsłona projektu STADO prezentująca prace studentek i studentów z Pracowni Malarstwa prof. Łukasza Konieczki (ASP) oraz Pracowni Rysunku dra Jacka Pasiecznego (UP). Wystawa jest efektem współpracy Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Projekt powstał niezależnie od programu dydaktycznego z inicjatywy wspomnianych wyżej pedagogów.

Do wystawy zostało zaproszonych 10 osób, które musiały odnieść się do zaproponowanego hasła STADO i stworzyć zestaw prac (z jednego obrazu oraz zestawu szkiców). Powstałe prace, cykle, „stada” tworzą określone konteksty angażując również przestrzeń galerii, głównie za sprawą autorskich aranżacji, które są prezentowane w różnych układach ekspozycyjnych. Wystawa będzie jeszcze prezentowana w Galerii WKiRDS Cztery Ściany na początku kwietnia.

W wystawie biorą udział (WKiRDS): Aleksandra Biedrzycka, Zuzanna Borek, Kinga Krawczyk, Olga Klus, Stanisław Łuczak oraz (IMiEA) Karolina Liszowiecka, Natalia Snażyk, Wiktoria Trela, Aleksandra Ziębińska, Agata Palkus.