GranichAR’T — 2022

międzywydziałowy plener malarski studentek i studentów
Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie, Bułgaria 18.09 — 30.09.2022

Miło nam poinformować, że nieoczekiwanie udało się zorganizować plener malarski w bułgarskiej miejscowości Granichar. Koordynatorem projektu był prof. Łukasz Konieczko, który tym razem do pleneru zaprosił również studentów z Wydziału Grafiki i z Wydziału Malarstwa.

Warto przypomnieć, że podobny plener odbył się w 2018 roku, a wystawę poplenerową można było oglądać w naszej wydziałowej galerii „Cztery ściany”. Gościli nas ponownie: Jolanta, Wincenty i Martyna Jackiewicz oraz Daniel Starzec, zapewniając wspaniałe warunki pobytu i równie wspaniałą atmosferę, za co im serdecznie dziękujemy.

Prawie dwutygodniowy plener przyniósł wiele wrażeń i zaowocował sporym dorobkiem artystycznym, który został zaprezentowany na wystawie w miejscowym Domu Kultury, w późniejszym terminie planowana jest również wystawa w Krakowie — mamy nadzieję, że z towarzyszącym jej katalogiem.

GranichAR’T – 2022, międzywydziałowy plener malarski studentek i studentów Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie, Bułgaria 18.09 – 30.09.2022

W wystawie udział wzięli: pedagodzy: prof. Łukasz Konieczko (WKiRDS), dr Artur Blusiewicz (WG) oraz studentki i studenci: Gabriela Biś, Zuzanna Borek, Magdalena Szwarc i Aleksander Zieliński z WKiRDS oraz Agnieszka Kluszczyńska, Edyta Żelasko, Paweł Niedźwiedź (WG); Berenika Burska, Elżbieta Chudy, Karolina Żądło, Stanisław Czwartos, Samuel Kłoda (WM).

Tym razem projekt GranichAR’T 2022 został objęty patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie, prof. Andrzeja Bednarczyka – bardzo dziękujemy!