„Zator 2021”

Poplenerowa wystawa prac studentek i studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP im. J. Matejki w Krakowie oraz Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

W październiku w dniach od 15 do 22 w Zatorze odbył się plener malarski z udziałem studentek i studentów dwóch wydziałów artystycznych krakowskich uczelni. Plener po rocznej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19 powrócił do tradycyjnej już obecności w roku akademickim wydziału KiRDS.

Z naszego wydziału w wyjeździe uczestniczyło siedem osób: Anna Błądek, Kinga Dziurawiec, Sylwia Mółka, Magdalena Szwarc, Adam Radzisz, Kaja Świerczewska, Aleksander Zieliński.

Organizatorem pleneru był Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze, opiekunem merytorycznym wydarzenia został prof. dr hab. Łukasz Konieczko, studentkom i studentom towarzyszyli również dr Szymon Wojtanowski oraz dr Jacek Pasieczny z Wydziału Sztuki UP w Krakowie.

W dniu 26 listopada o godz. 18.00 w Galerii Szklanej ROK w Zatorze odbędzie się wernisaż prac poplenerowych. Wystawie będzie towarzyszyć katalog z reprodukcjami prac uczestniczek i uczestników pleneru oraz z tekstami wprowadzającymi dyrektor ROK w Zatorze Elżbiety Mostowik oraz prof. dr hab. Łukasza Konieczko.

Zapraszamy do przeglądania katalogu wystawy poplenerowej: katalog Zator 2021.

Fotorelacja z wernisażu: