Harenda 2020. Poplenerowa wystawa prac studentek i studentów II roku Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP im. J. Matejki w Krakowie

Plener malarski – wyjazd jest tradycyjnie już ostatnim przed wakacjami etapem nauki studentek i studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki – odbył się wyjątkowo w lipcu ubiegłego roku kalendarzowego. Trwający tyle co krótsza wersja kwarantanny, bo dokładnie 10 dni, plener udało się zorganizować w trudnym czasie pandemii choroby COVID-19. Pomimo to, zapewne także dzięki wyjątkowo starannemu przygotowaniu Domu Plenerowego ASP do pracy w warunkach zagrożenia epidemicznego, wszystkie uczestniczki i wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie pleneru prof. dr hab. Łukasz Konieczko i dr Szymon Wojtanowski powrócili do domów w zdrowiu. Powstałe prace teraz zaprezentowane zostaną na wystawie poplenerowej w Galerii 4 Ściany. Chociaż obrazy zawisną na ścianach galerii będąc dostępne bezpośrednio społeczności związanej z budynkiem Wydziału przy ul. Lea, to dla szerszej publiczności wystawa ujawniona zostanie wyłącznie z pośrednictwem mediów cyfrowych w formie dokumentacji na stronie wydziału.

Uczestnicy i uczestnik wystawy Harenda 2020: Anna Bojko, Kinga Bruckman de Renstrom, Martyna Czajka, Julia Czaplińska, Kinga Dziurawiec, Alicja Kaganek, Aleksandra Leboda, Patrycja Leśniak, Joanna Madejczyk, Natalia Smyła, Monika Stobiecka, Magdalena Szwarc, Yevheniia Tsaritson, Joachim Warmuzek, Magdalena Warzeszka, Paulina Zaczyk.

Galeria dziękuje Oldze Pawłowskiej za zaprojektowanie plakatu promującego wystawę.