Wykład: „Spotkanie po konferencji Media Art Preservation MAPS2020”

Sekcja Malarska Koła Naukowego Studentów WKiRDS
ASP im. Jana Matejki w Krakowie
ma przyjemność zaprosić na wykład

„Spotkanie po konferencji Media Art Preservation MAPS2020”

Czy da się zakonserwować Internet?
W lutym 2020 w Ludwig Museum w Budapeszcie odbyła się konferencja poświęcona ochronie i konserwacji sztuki nowych mediów pod hasłem „Will the Internet end soon?”. Wśród prelegentów byli specjaliści, konserwatorzy i artyści z całego świata, m.in. z Brooklyn Museum (Nowy Jork), Victoria and Albert Museum (Londyn), National Trust (Londyn), M+ (Hongkong), LIMA Amsterdam, York University (Toronto). Konferencji towarzyszyła wystawa „The Dead Web – The End” prezentująca prace artystów kanadyjskich, szwajcarskich i węgierskich, dotykających zjawiska starzenia się i przemijania sieci.
Na spotkaniu zostaną przedstawione tematy, problemy i rozwiązania poruszone na konferencji. MAPS2020 była już czwartym z kolei wydarzeniem tego typu – na spotkaniu pojawią się również nawiązania do najbardziej interesujących zagadnień z konferencji MAPS 2017 pod hasłem „What is the role of the conservator?”.
Spotkanie będzie też formą luźnego wstępu do tematyki konserwacji sztuki cyfrowej, time-based media, net artu itp.
Wykład poprowadzi: Oskar Hanusek
Pracownia Przenoszenia i Rozwarstwiania Malowideł Ściennych
Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Zapraszamy 10 marca 2020 o godz. 17:00 do budynku Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, ul. Lea 27-29, w Krakowie, w sali 103 na pierwszym piętrze.
Zapraszamy!