Rozstrzygnięcie Konkursu na DZIEŁO

I Wydziałowy Konkurs na DZIEŁO Plastyczne dla studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP im. J. Matejki rozstrzygnięty

14 marca 2015 r. I Wydziałowy Konkurs na Dzieło Plastyczne został rozstrzygnięty. Nagrody i wyróżnienia przyznało jury w składzie:

dr hab. Łukasz Konieczko, artysta malarz.

Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie (dyplom
w 1990 r.). Od 1990 zatrudniony na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP
w Krakowie, od 2011 prowadzi Pracownię Malarstwa, kierownik Katedry Sztuk Pięknych.

dr hab. Marta Lempart-Geratowska

Absolwentka Wydziału Konserwacji i R.D.S Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie. Od ukończenia studiów w 1987 r., zatrudniona na macierzystym Wydziale; obecnie dziekan Wydziału.

dr hab. Jan Bujnowski, prof. UP.

Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Krakowie, dyplom w 1975 r . Od 1989 zatrudniony w obecnym Uniwersytecie Pedagogicznym, na Wydziale Sztuki. Prowadzi pracownię grafiki warsztatowej – linoryt, przez wiele lat także uczył rysunku. Twórczość w dziedzinie grafiki, malarstwa, fotografii.

Od 2013 kierownik Studiów Doktoranckich w dziedzinie sztuk plastycznych na Wydziale Sztuki UP.

dr hab. Piotr Korzeniowski

Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (dyplom w 1997 r.). Od 1998 zatrudniony na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, gdzie od kilku lat prowadzi Pracownię Rysunku nr V. Obecnie Dziekan Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią.

Kinga Polit

Absolwentka Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskała w 1996 roku w pracowni prof. Włodzimierza Kunza.  W roku 2010 uzyskała stopień doktora na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, pod opieką promotorską prof. Zbigniewa Bajka. W latach 2005-2012 prowadziła zajęcia z malarstwa i rysunku na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Obecnie zatrudniona w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach, na kierunku Grafika, gdzie prowadzi zajęcia z malarstwa, rysunku i kompozycji.

Do konkursu zgłoszono 24 prace. Jury do udziału w wystawie pokonkursowej w Galerii 4 Ściany dopuściło 18 uczestników. Autorzy zakwalifikowani do wystawy:

– Regina Główczak

– Karolina Polakowska

– Maja Potrawiak

– Alicja Sawoniuk

– Miłosz Pilszek

– Paulina Węgrzyn

– Patrycja Kucharzyk

– Agata Bartkiewicz

– Gabriela Szalast-Dao Quy

– Paulina Taranek

– Izabela Aktypi

– Stanisław Strzelczyk

– Zbigniew Strzelczyk

– Katarzyna Skubała

– Nadia Lipiec

– Barbara Krzaklewska

– Maciej Malczewski

– Katarzyna Bizoń

Spośród zakwalifikowanych do wzięcia udziału w wystawie wyłoniono nagrodzonych. Przyznano

I Narodę Dziekana Wydziału KiRDS, II Nagrodę Rady Samorządu Studenckiego Wydziału KiRDS, III Nagrodę Honorową Katedry Sztuk Pięknych oraz trzy wyróżnienia.

Ogłoszenie nagrodzonych nastąpi 13 kwietnia 2015 r. podczas uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej w Galerii 4 Ściany. Wernisaż odbędzie się o 19.00 w budynku WKiRDS przy ulicy J. Lea 27-29.