Wystawa Barbary Krzaklewskiej – studentki WKiRDS

Pracownia pod Baranami

Rynek Główny 27

Wernisaż 20.02.2014. godz. 19.00

Barbara Krzaklewska urodziła się 24 sierpnia 1988 roku w Rzeszowie, ale całe dalsze życie spędziła w Krakowie mieszkając na jednym z dużych nowohuckich osiedli. Skończyła V Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, a następnie studiowała na UPJPII na kierunku Historia Sztuki. Zdobywając wiedzę teoretyczną na temat sztuki brakowało jej praktyki, dlatego zakończyła kierunek Historia Sztuki z tytułem licencjatu i poszła w pokrewną, ale bardziej manualną działalność. Początkowo ukończyła Studium Zawodowe w Tarnowie ze specjalizacją Renowacja mebli i wyrobów snycerskich, a aktualnie kontynuuje złapanego bakcyla konserwatorskiego studiując Konserwację i Restaurację Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na specjalizacji konserwacja Malarstwa. Jako dziecko uczęszczała przez wiele lat do pracowni artysty Kazimierza Machowiny, a także brała udział w różnego typu zajęciach plastycznych z różnych dziedzin. Swoją świadomą drogę malarską zaczęła, gdy zdecydowała się pójść na Akademię. Maluje w pracowni prof. Łukasza Konieczki. Czerpie inspiracje z natury, ze spotkań z ludźmi, licznych podróży, dnia codziennego przetwarzając widziany świat przez swoje emocje, spostrzeżenia, wydarzenia, które ją spotykają. Stawia na świeżość i intuicję wypracowaną dzięki ciągłym kontaktom ze sztuką od dzieciństwa. Uczestniczyła w plenerze w ramach II Międzynarodowego Sympozjum Uczelni Artystycznych, Szymbark 2013 (nagroda Dziekana Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego), w  Nowohuckich Targach Sztuki (październik 2013) oraz w Sztukobraniu (grudzień 2013).

b.krzaklewska@gmail.com
krzaklewska.wordpress.com