Wykład gościnny: Salvatore Meccio

W dniu 19 lutego (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się prezentacja
Salvatore Meccio na temat:

Współczesne metody stabilizacji podobrazi drewnianych proponowane przez włoską szkołę konserwacji

Wykład w języku włoskim będzie tłumaczony symultanicznie na język polski.

Zainteresowanych zapraszamy do sali 103, w budynku przy ul. Lea 29.

Salvatore Meccio, absolwent Opificio delle Pietre Dure we Florencji, w 1995 r. otrzymał dyplom w specjalności konserwacja i restauracja malarstwa, następnie kontynuował studia specjalizując się w strukturalnej konsolidacji i stabilizacji malowideł sztalugowych. Od 1997 r. jest niezależnym konserwatorem w Pracowni Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w Genewie. Współpracuje z wieloma instytucjami i muzeami we Włoszech i nie tylko. Od 2009 roku związany jest z pracownią Opificio delle Pietre Dure we Florencji pracując nad dziełami wielkich mistrzów włoskich. Jego zainteresowania skupiają się zarówno wokół obrazów na podłożu drewnianym, jak sztalugowym, opracował własny system kontrolujący ruchy podobrazi. Od 2005 roku pełni również funkcję konsultanta znaczących projektów konserwatorskich. Wykłada techniki konserwacji dzieł sztuki na uczelniach wyższych oraz w prywatnych szkołach konserwacji. Obecnie bierze udział w projekcie Getty Panel Paintings Initiative jako wykładowca w ramach projektu dotyczącego malarstwa Gerino di Antonio Gerini (Gerino da Pistoia, 1480-1529) w Coutauld Institute of Art w Londynie.