WKiRDS na Festiwalu Nauki w Krakowie

Już po raz siódmy, w dniach 10 i 11 maja 2012, w ramach Festiwalu Nauki w Krakowie, Pracownia Konserwacji Dzieł Sztuki Muzeum UJ i Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie zaprosili do „Otwartej Pracowni” w Collegium Maius.
Tytuł tegorocznych prezentacji i warsztatów brzmiał: „Zdjęcia rentgenowskie w służbie konserwacji dzieł sztuki”. Starano się przybliżyć zwiedzającym metody badawcze stosowane w diagnostyce obiektów zabytkowych: zdjęcia rentgenowskie, w podczerwieni, UV-fluorescencji, w świetle sodowym, przekroje boczne próbek pobranych z obiektów pokazujące warstwy technologiczne i kolejne nawarstwienia historyczne. Przedstawiono również wybrane zagadnienia z programu studiów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP (technologia i konserwacja malarstwa sztalugowego, kopie rzeźby drewnianej i kamiennej, techniki pozłotnicze) oraz  problematykę konserwacji mebli zabytkowych i obiektów ze srebra.

www.festiwalnauki.krakow.pl

[geogis_old_gallery album=”festiwalnauki”] [geogis_old_gallery album=”festiwalnauki2012″]