Konferencja w Japonii

W dniu 11 listopada 2010 r. na Uniwersytecie Kansai w Osace, Japonia, odbyła się Międzynarodowa Konferencja poświęcona problemom Konserwacji Malowideł Ściennych na świecie.
                Konferencja prowadzona była przez prof. Hiroshi Suita – Dyrektora Instytutu Konserwacji i Restauracji Dziedzictwa Kulturowego. Referaty na tematy konserwacji malowideł ściennych wygłosili m.in. dr Ahmed Sayed Shoieib z Uniwersytetu w Kairze – Egipt, dr Chen Gangquan z Akademii Dunhuang – Chiny, dr Ewa Roznerska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Polska oraz prof. Władysław Zalewski z Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uczestnicy zwiedzili zespoły zabytkowe świątyń w Kioto i Nano.

[geogis_old_gallery album=”Japoniazalewski”]