Wystawa SZYMBART 2011-2016

21 czerwca 2017

PODSUMOWANIE SYMPOZJÓW ARTYSTYCZNYCH AKADEMII I KIERUNKÓW ARTYSTYCZNYCH SZKÓŁ WYŻSZYCH, ORGANIZOWANYCH W LATACH 2011-2016  W SZYMBARKU K. GORLIC

Nadszedł czas na podsumowanie kilku edycji naszej współpracy w ramach tego oryginalnego projektu, gdzie artystycznym, międzyuczelnianym konfrontacjom towarzyszyły dyskusje panelowe teoretyków i historyków sztuki, pedagogów i wykładowców średnich i wyższych szkół artystycznych – z kraju i zagranicy.
Celem tych artystycznych sympozjów oraz bardzo interesujących spotkań teoretyków sztuki były przede wszystkim konfrontacje różnych środowisk akademickich i porównanie ich systemów dydaktycznych, analiza efektów kształcenia artystycznego w zakresie plastyki i wspomniane już dyskusje nad wybranym tematem z zakresu edukacji artystycznej i szeroko pojętej kultury elitarnej.
Jednym z najistotniejszych elementów tego projektu były zawsze wystawy prac artystów – pedagogów zapraszanych imiennie do poszczególnych edycji sympozjum.
Biorąc pod uwagę właśnie ten bardzo ważny element naszej współpracy, zaprosiliśmy ich do wzięcia udziału w dwóch, zaplanowanych jeszcze na ten rok wystawach na Podkarpaciu. Być może uda nam się przenieść tę wystawę jeszcze do innych galerii w Polsce, w roku 2018.

Pierwsza z zaplanowanych wystaw została właśnie zorganizowana w prywatnej galerii Jana Pastuły w Porębach Kupieńskich k. Kolbuszowej i zakończona będzie finisażem oraz biesiadą plenerową dla jej uczestników i zaproszonych imiennie gości już 24.06.2017r.

Finisaż w tym dniu /sobota/ zaplanowany jest o 18.18
Kontakt, informacja o dojeździe do Galerii Pastula  i rezerwacja noclegów – Jan Pastuła – 608 880 093

W wystawie tej biorą udział artyści – pedagodzy, uczestnicy naszych spotkań w Szymbarku w latach 2011 -2016, którzy przyjęli nasze zaproszenie i przesłali swoje prace do ekspozycji w tej galerii.

Druga wystawa, zaplanowana na jesień br. w Galerii Na Strychu w Brzozowie, poszerzona będzie o prace studentów i absolwentów wszystkich uczelni biorących udział w ostatniej edycji sympozjum
w Szymbarku – w 2016 roku.

Efektem końcowym dwóch wystaw będzie wydanie recenzowanej publikacji zawierającej eksponowane na nich prace zaproszonych pedagogów /uczestników sympozjum w latach 2011 -2016/, absolwentów i studentów /uczestników sympozjum w 2016 roku /oraz teksty teoretyczne uczestników ostatniej, zeszłorocznej edycji tego projektu. Katalog zostanie wydrukowany przed finisażem wystawy w brzozowskiej Galerii Na Strychu /woj. podkarpackie/, jesienią br.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA WYSTAWY „SZYMBART 2011 -2016”- ZARÓWNO W GALERII PASTULA /10-24 .06 2017/, JAK I W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE – W GALERII „NA STRYCHU” W BRZOZOWIE