Wystawa prac studentów V roku

Wernisaż: Niedziela, 3 czerwca 2012 r., godz. 16.00
Miejsce: Galeria 4 ściany, ul. J. Lea 27
Wystawa czynna pon.-pt., w godz. 8.00-19.00 do 17 czerwca
(wystawa jest częścią wystawy końcoworocznej)

CZŁOWIEK WŚRÓD MANEKINÓW

Prace studentów V roku wykonane zostały w Pracowni Rysunku pod kierunkiem prof. Allana Rzepki i jego asystenta dr Rafała Pytla. Temat zadania dawał dużą swobodę zarówno w zakresie jego interpretacji jak i techniki wykonania prac. Prace oscylują wokół tematu człowiek wśród manekinów w sposób bardzo swobodny. Każda z interpretacji jest zupełnie różna, posiada indywidualny charakter i często niesie za sobą metaforyczne treści. Technika wykonania prac jest bardzo zróżnicowana, większośc powstała na podobraziu płóciennym. W wielu z nich wykorzystano efekt kolażu, choć widoczne są także prace wykonane w tradycyjnych technikach rysunkowych, bądź będące połączeniem tych dwóch rozwiązań. Swobodne kompozycje często osadzone poza rzeczywistością  oddziałują na wyobraźnię widza zarówno poprzez rozwiązania formalne jak i zawartość treściową.