Wykłady gościnne w ramach projektu badawczego pt: Wpływ polimerów na stan zachowania malowideł ściennych w Polsce oraz możliwości ich usuwania przy zastosowaniu nanoemulsji

Szanowni Państwo,
w związku z prowadzonym na WKiRDS projektem badawczym pt: Wpływ polimerów na stan zachowania malowideł ściennych w Polsce oraz możliwości ich usuwania przy zastosowaniu nanoemulsji (finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki, nr projektu: 2013/11/B/HS2/02991), dnia 9 stycznia 2018 r. w auli ASP w Krakowie, Plac Matejki 13, odbędą się gościnne wykłady:

• 9.30 – 11.00 – Prof. Rodorico Giorgi, Consolidation of murals and stones with nanoparticles/Konsolidacja malowideł ściennych i kamienia z zastosowaniem nanocząsteczek.
  • 11.15 – 12.45 – Prof. Debora Berti/Prof. Piero Baglioni, Nanofluids for the cleaning of painted surfaces/ Nanofluidy do czyszczenia powierzchni polichromowanych.
  • 14.00 – 15.30 – Prof. Piero Baglioni, The use of highly retentive gels for the cleaning of artworks/ Zastosowanie wysokochłonnych żeli do czyszczenia dzieł sztuki.
  • 15.45 – 17.15 – Prof. Rodorico Giorgi, The use of nano systems for the restoration of paper and wood/ Zastosowanie nanomateriałów do konserwacji papieru i drewna.
  • 17.30 – 19.00 – Prof. Piero Baglioni/Prof. Debora Berti, Detergency, wetting and de-wetting/Detergencja, zwilżanie i osuszanie powierzchni.

Profesorowie: Piero Baglioni, Debora Berti i Rodorico Giorgi zatrudnieni są na Wydziale Chemii Uniwersytetu we Florencji. Od wielu lat zajmują się i specjalizują w zastosowaniu nanotechnologii w konserwacji dzieł sztuki.
Wykłady odbędą się w języku angielskim i są otwarte dla wszystkich chętnych. Zapewniamy tłumaczenia symultaniczne Serdecznie zapraszamy i prosimy o przekazanie zaproszenia potencjalnym zainteresowanym!

Dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki
dr hab. Marta Lempart-Geratowska, prof. ASP