Wycieczka studentów WKiRDS do Rzymu

Ostatniego dnia września 2010 roku członkowie Koła Naukowego Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki zrealizowali, od dawna planowany, wyjazd do Rzymu połączony  z wymianą doświadczeń ze studentami z uniwersytetu Sapienza. Opiekę naukową sprawował nad nami dr hab. B. Krasnowolski.  Po drodze odwiedziliśy Wenecję i malownicze Gubio. Nasz plan zwiedzania Rzymu był bardzo napięty i ambitny. Udało nam się zobaczyć zarówno najważniejsze zabytki stolicy Włoch jak również te mniej znane, a również fascynujące. Podziwialiśmy barokowe kościoły i place, Schody Hiszpańskie, Muzea Watykańskie, Bazylikę Św. Piotra, Villę Borghese, Panteon, Koloseum, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Fontannę diTrevi, Plac Wenecki, Kapitol i wiele innych miejsc. Zwiedzając Wydział Konserwacji na Uniwersytecie Sapienza, spotkaliśmy się z tamtejszym dziekanem. Mamy nadzieję, że nasza współpraca nie zakończy się tylko na jednorazowym spotkaniu. W drodze powrotnej do Krakowa, dotarliśmy również do  Orwieto i Rawenny. Mimo różnych trudności, wyjazd uważamy za udany i czekamy na więcej pomysłów.  Ważnym aspektem każdego wyjazdu, jest panująca na nim atmosfera, która w tym przypadku była bardzo przyjazna.

Serdeczne podziękowania należą się opiekunowi naszego wyjazdu dr hab.
B. Krasnowolskiemu oraz prof. M. Tylce, mgr J. Sarkowiczowi i mgr Sz. Wojtanowskiemu.

Maria Kisiel

[geogis_old_gallery album=”Rzym”]