Warsztaty w Galerii ASP „Akademia w Bronowicach” inspirowane twórczością Stanisława Wyspiańskiego

W dniu 17 lutego  galeria ASP w Bronowicach po raz kolejny zmieniła się w miejsce szczególne. Studentki oraz doktorantka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Edyta Bernady, Magdalena Brud oraz Maria Zając poprowadziły tam warsztaty plastyczne dla dzieci oraz młodzieży zatytułowane „Magia Witrażu” – cz. II. Była to kontynuacja warsztatów, które odbyły się w zeszłym miesiącu.
Dzieci wykonywały barwne dzieła z wykorzystaniem płytek plexi oraz farb do szkła, mając za inspirację barwną twórczość Stanisława Wyspiańskiego.
Kuratorem artystycznym galerii „Akademia w Bronowicach”, czuwającym jednocześnie nad odbywającymi się tam warsztatami jest dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP. Warsztaty wsparł swoją obecnością przedstawiciel agencji Open Media Public Relations Pan Przemysław Pawluś,
a współkoordynacją zajmowała się doktorantka WKiRDS Paulina Krupa. Po raz kolejny wydarzenie ubogaciły witraże wykonane przez studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w Pracowni Witrażu i Szkła (Pracownia Wolnego Wyboru) prowadzonej przez dr Martę Kamińską.
Powstało wiele ciekawych prac, a wydarzenie przebiegało w miłej, artystycznej atmosferze. Pełen harmonogram warsztatów, które odbywają się raz w miesiącu do września br. dostępny jest na stronie internetowej Galerii Bronowice. Zapraszamy
do udziału w warsztatach!
Warsztaty ASP_4 Warsztaty ASP_6 Warsztaty ASP_3Warsztaty ASP_2 Warsztaty ASP_1