Pożegnanie śp. prof. Zofii Medweckiej

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesor ZOFII MEDWECKIEJ nestora Krakowskiej Szkoły Konserwacji, uczennicy prof. Józefa E. Dudkiewicza i kontynuatorki Jego dzieła.
Pani Profesor pełniła funkcję Dziekana Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki krakowskiej ASP w latach 1968-1972 i Kierownika Katedry Konserwacji i Restauracji Malowideł Sztalugowych i Rzeźby Drewnianej Polichromowanej przez 30 lat. Wychowała kilkuset konserwatorów dzieł sztuki. Była członkiem Sekcji Konserwacji ZPAP i wieloletnim jej przewodniczącym. Pełniła funkcję rzeczoznawcy Ministra Kultury. Wielokrotnie odznaczana i nagradzana przez władze państwowe.
Żegnamy Osobę wielce zasłużoną, której polska konserwacja dzieł sztuki wiele zawdzięcza.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 9 stycznia (sobota) o godz. 10.00 w kościele przy Al. J. Mireckiego w Sosnowcu.
Msza św. za duszę śp. Zofii Medweckiej zostanie odprawiona 14 stycznia o godz. 8.30 w kościele ss. Wizytek przy ul. Krowoderskiej w Krakowie.