Konkurs malarski dla studentów WKiRDS

I Wydziałowy Konkurs Malarski dla studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie

pod patronatem Dziekana WKiRDS

prof. Marty Lempart-Geratowskiej.

Regulamin I Konkursu Malarskiego dla studentów WKiRDS 2012/13

I. Warunki ogólne:

1. Pomysłodawcą „I Konkursu Malarskiego dla studentów WKiRDS” (zwanego dalej Konkursem) jest Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego WKiRDS ASP w Krakowie. Współorganizatorem Konkursu jest Katedra Sztuk Pięknych oraz Galeria WKiRDS „4 Ściany”.

2. Celem konkursu jest prezentacja twórczości plastycznej studentów WKiRDS (pierwsza edycja dotyczy wyłącznie dziedziny malarstwa) oraz promocja studentów wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami w zakresie sztuk pięknych.

3. Konkurs planowany jest jako coroczna konfrontacja dokonań plastycznych studentów WKiRDS. Inspiracją tegorocznego Konkursu jest hasło „Przejście”.

4. Organizatorzy powołają Biuro Organizacyjne Konkursu, które będzie prowadzić wszelkie działania organizacyjne związane z przeprowadzeniem i koordynacją Konkursu.

5. Wszyscy uczestnicy Konkursu podlegają „Regulaminowi I Konkursu Malarskiego dla studentów WKiRDS 2012/13”.

6. Dostarczenie pracy malarskiej wraz z kartą zgłoszenia oraz reprodukcją obrazu na płycie CD w wyznaczonym przez Organizatora czasie, traktowane będzie jako akceptacja wszystkich warunków Konkursu.

7. Nagrody przyznaje jury pod przewodnictwem Dziekana WKiRDS prof. Marty Lempart-Geratowskiej. W skład jury wchodzi także kierownik Katedry Kształcenia Ogólnoplastycznego dr hab. Łukasz Konieczko, profesor ASP oraz dwóch zaproszonych artystów malarzy z poza Wydziału. Jednego z nich zaprasza Wydziałowy Samorząd Studencki. Decyzje jury są ostateczne i nie przewiduje się procedury odwoławczej.

8. Konkurs obejmuje dwa etapy. Pierwszy etap to kwalifikacja obrazów do wystawy w galerii „4 Ściany”, o której decyduje jury. W drugiej części jury przyzna nagrody i wyróżnienia.

9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania reprodukcji prac zgłoszonych do konkursu w działaniach promocyjno-wydawniczych.

10. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej WKiRDS oraz wywieszone na tablicy ogłoszeń w budynku Wydziały przy ul. J. Lea 29.

II. Warunki Konkursu:

1. W Konkursie mogą brać udział wyłącznie studenci WKiRDS ASP w Krakowie z lat studiów od I do VI, którzy do wyznaczonego przez Organizatorów dnia dostarczą pracę oznaczoną godłem wraz z zaklejoną kopertą zawierającą kartę zgłoszenia (w karcie zgłoszenia należy zawrzeć imię i nazwisko autora, rok studiów, technikę malarską) oraz płytę CD z reprodukcją zgłoszonego obrazu. Koperta musi posiadać to samo godło, co obraz. Godło autora może zawierać do 12 znaków.

2. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę własnego autorstwa (pierwsza edycja dotyczy malarstwa) powstałą w roku akademickim 2012/13, która stanowi odpowiedź na hasło przewodnie Konkursu. Zgłoszenie przez jednego autora większej ilości prac spowoduje jego dyskwalifikację.

3. Praca zgłoszona do Konkursu musi być wykona
na w trwałej technice malarskiej umożliwiającej ekspozycję na wystawie. Dłuższy bok obrazu nie może przekraczać 150cm. Dopuszcza się prace wykonane na papierze w formacie nie większym niż 100×70 cm, w przypadku mniejszego formatu należy oprawić pracę w karton do formatu 100x70cm lub 70x50cm.

4. Nagrody i wyróżnienia przyzna 4 osobowe jury. Nad organizacją prac jury i prawidłowym przeprowadzeniem konkursu czuwał będzie Sekretarz Konkursu wyznaczony przez Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego. Sekretarzem może być jedynie osoba nie biorąca udziału w Konkursie.

5. Jury przyzna dwie nagrody i wyróżniania honorowe:

Nagroda Dziekana WKiRDS- 500 zł. oraz materiały malarskie

Nagroda Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego WKiRDS 500 zł.

Wyróżnienie honorowe Katedry Sztuk Pięknych

Wyróżnienie honorowe Galerii „4 Ściany”

6. Wyłonienie obrazów zakwalifikowanych do wystawy oraz laureatów Konkursu następuje w głosowaniu. Zwycięzca wyłaniany jest bezwzględną liczbą głosów. W razie niemożności wskazania laureata w trybie głosowania, (remis po dwukrotnym głosowaniu) decydujący głos ma przewodniczący jury.

7. Z obrad jury zostanie sporządzony protokół, który spisze Sekretarz Konkursu.

8. Uczestnicy po zakończeniu Konkursu i wystawy mają obowiązek odebrać prace w dniach podanych przez Organizatorów. Po tym terminie Organizatorzy nie odpowiadają z prace.

9. Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w podanym wcześniej terminie.

III. Terminarz Konkursu: 12.04.2013

Termin składania prac wraz z kartą zgłoszenia oraz cyfrową reprodukcją, sala 201, II piętro budynku ASP przy ul. J. Lea 29

13-14.04. 2013

Obrady jury