Konferencja „Wspólnie dla ratowania piękna przeszłości”

Województwo Małopolskie – Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego

oraz

Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięnych w Krakowie

mają zaszczyt zaprosić na konferencję "Wspólnie dla ratowania piękna przeszłości", która odbędzie się 25 października 2010 r. w Sali Pod Kruki Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie, Rynek Główny 25.

Konferencja Wspólnie dla ratowania piękna przeszłości to okazja do wymiany doświadczeń, promocji dobrych praktyk i zacieśnienia wspólpracy wszystkich podmiotów zajmujących siękonserwacją zabytków, od administracji publicznej po konserwatorów praktyków, a nawet studentów konserwacji. Integracja działań oraz promocja teorii i praktyki konserweatorskiej bez wątpienia pozytywnie wpłyną na kształtowanie świadomości konserwatorskiej oraz strategii ochrony dziedzictwa kulturowego regionu. Uczestnictwo w projekcie specjalistów z pięciu wspólpracujących regionów:Małopolski, Kraju Związkowego Turyngii, Obwodu Lwowskiego, Województwa Kluż i Związku Regionalnego Województwa Upsalskiego, maumożliwić konfrontację stanu i perspektyw ochrony zabytków. jednoczesnie służyć będzie dopracowaniu skutecznych metod wdrażania Wojewódzkiego Programu Opieki nad Zabytkami w Małopolsce na lata 2010-2013.

Program konferencji do pobrania poniżej:

Program pdf

Zaproszenie na bankiet: