Jubileusz prof. W.Zalewskiego

21 października 2008 r. odbył się jubileusz 40-lecia pracy prof. dr Władysława Zalewskiego. Nietypowa scenografia przygotowana przez współpracowników przeniosła nas w lata 30. do Lwowa, rodzinnego miasta Pana Profesora. Na tle baneru dekoracyjnego przedstawiającego wejście do kawiarni będącej własnością  Ludwika Zalewskiego, ojca Profesora, w atmosferze lwowskiej kawiarni, przy dźwiękach piosenek z tamtych lat pracownicy Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki  świętowali ten wyjątkowy jubileusz w strojach z epoki.

Pan Profesor i jego małżonka pani Wanda Macedońska, wyraźnie zaskoczeni  i uradowani, odbierali upominki własnoręcznie przygotowane przez pracowników na tę okazję. Spotkanie uświetniły poczęstunek, w tym ulubione eklerki pana Profesora.

Niezwykła aura tego spotkania spowodowała, że również najmłodsi pracownicy naszego wydziału poczuli atmosferę tamtych lat.