Zaproszenie na Dzień WKIRDS w szymbarskim Kasztelu

Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki

w szymbarskim Kasztelu

8 kwietnia 2016

8 kwietnia 2016 r. w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku (Szymbark koło Gorlic) odbędzie się wydarzenie pt. Dzień Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki  krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w szymbarskim Kasztelu. Projekt zorganizowany przez Wydział KiRDS oraz Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Impreza ma na celu przybliżenie szerszej publiczności oferty edukacyjnej Wydziału KiRDS, jak również przedstawienie wspólnych działań w dziedzinie opieki nad zabytkami  sztuki w regionie. W programie znajdą się wystąpienia przedstawiające działania na rzecz ochrony zabytków  oraz wernisaże dwu wystaw: Zatorskie plenery 2006-2014 – wystawa prac malarskich i rzeźbiarskich studentów Wydziału KiRDS zebranych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze podczas dziesięciu lat praktykowania plenerów. Wystawa przygotowana przez Katedrę Sztuk Pięknych Wydziału KiRDS; oraz Archiwum otwarte –  wystawa  prezentująca wybrane kopie obrazów dawnych mistrzów wraz z snycerską i pozłotniczą oprawą. Prace powstały w ramach zajęć w Katedrze Technik i Technologii Dzieł Sztuki. Wystawa przygotowana przez Katedrę Technik i Technologii Dzieł Sztuki Wydziału KiRDS. Obie wystawy będzie można oglądać do 10 maja 2016 r.