Działalność Koła Naukowego WKiRDS

 

OPIEKUN KOŁA: dr hab. Paweł Pencakowski

PRZEWODNICZ¡CA: Paula Musiał

KONTAKT:

tel. 609 182 052

e-mail: paula_karolina@o2.pl

 

Z E B R A N I E   C Z Ł O N K Ó W    K O Ł A

Zapraszam Wszystkich na zebranie Koła Naukowego dnia 17.04.2013 r. (środa) o godzinie 18.45.
W tym dniu wszyscy kończą o podobnej godzinie, dlatego liczę na dużą frekwencję (pierwszy rok zostanie usprawiedliwiony z nieobecności na zajęciach z j. angielskiego). Na zebraniu zostanie rozstrzygnięty konkurs na Logo oraz poruszone zostaną tematy organizowanych przez Koło wycieczek oraz innych imprez.

 

K O N K U R S    N A    L O G O    K O Ł A    N A U K O W E G O

Zapraszam Wszystkich do wzięcia udziału w konkursie. Koło Naukowe potrzebuje znaku, który będzie je reprezentował nie tylko na uczelni, ale i poza nią. Takie Logo znajdzie się na naszych legitymacjach oraz na wszystkich dokumentach Koła i na stronie internetowej.

Mam nadzieję, że każdy z Was chętnie sięgnie po ołówek i coś zaprezentuje, czekam na Wasze zgłoszenia do 16.04.2013 r., wszystkie propozycje przesyłajcie na mój adres.

 

G A L E R I A    A K W A R I U M

Zapraszam Wszystkich na wernisaż prac Wojciecha Bartłomieja Zielińskiego, który odbędzie się 08.04.2013 r. o godzinie 19.00. Zarazem jest to pierwsza indywidualna wystawa prac pozauczelnianych w Galerii Studenckiej Akwarium. Wystawę można opisać w następujący sposób:

Czym jest abstrakcja? Z jednej strony jest to twór zupełnie obcy, nadnaturalny; produkt wyrwany
z rzeczywistości za pomocą ludzkiego umysłu. Abstrakcja jest ukazaniem  człowieka jako wyobcowanego wobec całości świata. Z drugiej strony wynika ona z obserwacji świata, umiejętności analizowania i przetwarzania danych. W ten sposób staje się orężem władzy poznawczej i jako taki instrument staje się elementem oczywistym naszej egzystencji.

Innymi słowy, abstrakcja Jest domem dla myśli, który  poprzez swoją formę staje się obcy naturze; ale dzięki materiałom, z których jest zbudowany, staje się z naturą nierozerwalny.

Ta dualistyczna definicja staje się rdzeniem dla wystawy prac Wojciecha Zielińskiego pt. „Trzy Grafiki”. Używa on nie tylko abstrakcyjnych obrazów, ale i abstrakcyjnych znaków czyli liter (słów) by „sens” jego myśli miał miejsce zamieszkania. Ale niczym byłby „sens” bez „znaczenia” – odniesienia do świata. Zatem artysta poprzez wystawę zaprasza do spotkania z efektem jego kontemplacji rzeczywistości; rozmyślań, które są zamknięte w systemie znaków abstrakcyjnych.

 

K R A K O W S K I   K R W I E C E Ñ  K R W I O D A W S T W A

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w akcji KRakowskiego KRwietnia KRwiodastwa 2013 r. Akcja odbędzie się 10.04.2013 r. w Gmachu Głównym ASP, na placu Matejki 13. Liczę na dużą frekwencję. Na osoby oddające krew czekają miłe niespodzianki: każdy otrzyma koszulkę oraz paczuszkę pysznych czekolad. Poza tymi atrakcjami, tak naprawdę liczy się to, że możemy pomóc w bardzo łatwy sposób, KA¯DA GRUPA KRWI SIÊ PRZYDA!!! Mam nadzieję, że jako ludzie z duszą artystyczną,
a zarazem wrażliwą, otworzymy się na cierpienie innych i podzielimy się z innymi darem życia.

Tego samego dnia zapraszam Wszystkich uczestników akcji do wspólnej zabawy w klubie „Pod Jaszczurami”. Na każdego dawcę będzie czekała niespodzianka.

 

W A R S Z T A T Y   D L A   D Z I E C I   W   S Z P I T A L U

Nasi studenci w porozumieniu z Wydziałem Grafiki i Wydziałem Malarstwa ASP w Krakowie oraz
ze studentami Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują warsztaty dla dzieci
z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 25.04.2013 r., na którym będziemy zajmować się dziećmi
w przedziale wiekowym od 3 do 18 roku życia. Plan warsztatów wygląda następująco:

DZIECI W WIEKU: 3–6 LAT

Zaprojektuj ubranie dla Pani Wiosny. Dzieci mogą ubrać Panią Wiosnę, której kontur będzie rozrysowany na usztywnionej powierzchni (karton, dykta) – przystroić jej sukienkę kolorowymi papierami, kwiatkami z bibuły, odbić z szablonu wzory i kwieciste motywy. Po zakończeniu pracy przewidujemy możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w stroju Pani Wiosny dla każdego
z uczestników (w sylwetce Pani Wiosny miejsce twarzy będzie wycięte).

Kleksy. Przypadkowe formy powstałe w wyniku rozlania farby lub tuszu stają się pretekstem do budowania autorskich kompozycji z wyobraźni. Dzieci, bazując na stworzonym przez siebie kleksie, mogą narysować nowy, kolorowy świat. Zadanie zostało przez nas zaproponowane ze względu na to, że niezwykle rozwija wyobraźnię.

Maski. Projektowanie masek, ozdabianie gotowych form przestrzennych. Zadanie pobudza wyobraźnię, pozwala na stworzenie własnego obiektu-pamiątki z warsztatów.

WIEK: 7–12 LAT

Ubierz Panią Wiosnę. Dzieci mogą ubrać Panią Wiosnę (manekin) – zaprojektować sukienkę
z przygotowanych materiałów, a następnie ozdobić ją kolorowymi papierami, bibułami, koralikami
itp.

Szablony. Twórcze wykorzystanie gotowych szablonów do tworzenia autorskich wzorów, w tym wzorów na koszulki. Dzieci mają okazję zaprojektowania swojego własnego nadruku, przy okazji dowiadują się jak przygotować szablon i na jak wiele sposobów można go wykorzystać. Mogą w ten sposób stworzyć pamiątkową koszulkę z wa
rsztatów i nauczyć się jak ciekawie ozdabiać inne obiekty: torby, piórniki, bluzy itp.

Maski. Projektowanie masek, ozdabianie gotowych form przestrzennych. Zadanie pobudza wyobraźnię, pozwala na stworzenie własnego obiektu-pamiątki z warsztatów.

WIEK: 13–18 LAT

Hand-made. Projekty własnej biżuterii, koszulek i/lub notatników oparte na nowoczesnym dizajnie. Wyroby hand-made’owe stały się bardzo popularne – chcemy dać uczestnikom szansę na odkrycie swojego własnego stylu i zainteresowanie się hand-madem. W wyniku zadania narodzą się pomysły na autorskie koszulki, ciekawą biżuterię, osobiste, nieszablonowe notatniki.

Maski. Projektowanie masek, ozdabianie gotowych form przestrzennych. Zadanie pobudza wyobraźnię, pozwala na stworzenie własnego obiektu-pamiątki z warsztatów.

Decoupage. Uczestnicy będą mieli szansę ożywienia przedmiotów codziennego użytku: szkatułek, ramek na obrazki itp. Będą mieli okazję przekonać się jak niewiele potrzeba, aby stworzyć coś własnego i obdarzyć obiekty drugim życiem.

 

Zapraszam Wszystkich serdecznie do zabawy, każde ręce przydadzą się do pomocy. Wszystkie osoby zainteresowane  udziałem w organizowanych warsztatach proszę o wysłanie informacji na mój adres.

 

 Paula Musiał