7 kwietnia 2018 r. – Dzień Drzwi Otwartych

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych studiowaniem na najstarszej uczelni artystycznej w Polsce na Dzień Drzwi Otwartych, który odbędzie się w sobotę, 7 kwietnia 2018 r. Na uczestników wydarzenia w godzinach 10.00-15.00 czekać będą warsztaty, prezentacje, wykłady, pokazy, spotkania i inne atrakcje. Szeroko drzwi otworzą wszystkie Wydziały krakowskiej ASP.

Szczegółowy program

pl. Matejki 13
10.00 – Oficjalne rozpoczęcie Dnia Drzwi Otwartych 2018, JM Rektor, prof. Stanisław Tabisz (I piętro, aula)
10.15 – Wykład „Moja Akademia”. Prof. Adam Wsiołkowski opowie o uczelni, z którą związany jest od pół wieku (I piętro, aula)
10.45 – Projekcja filmu o Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (I piętro, aula)
11.00–15.00 – Coaching z kandydatami na studia, Akademickie Biuro Karier. Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy:  jgroszek@asp.krakow.pl (poziom –1, sala C)
10.00–15.00 – Informacje na temat rekrutacji na poszczególne kierunki studiów, pomocy materialnej, zasad przeniesienia z innej uczelni, wznawiania studiów, opłat za usługi edukacyjne oraz wymiany z zagranicą, Dział Nauczania (I piętro, sala 118)
10.00–15.00 – Dyżury dziekanatów wydziałów
09.30–15.00 – Sprzedaż publikacji Wydawnictwa ASP (I piętro, obok auli)

Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki

Kierunek Konserwacja i restauracja dzieł sztuki

ul. J Lea 27-29
10.00–15.00 – Katedra Konserwacji i Restauracji Malowideł Ściennych
Udostępnienie poszczególnych pracowni i omówienie ich programu.
Prezentacja wybranych realizacji oraz technik stosowanych w malarstwie ściennym.
Pracownia Konserwacji i Restauracji Malowideł Ściennych (parter, sala 5)
Pracownia Przenoszenia i Rozwarstwiania Malowideł Ściennych (III piętro, sala 304)
10.00–15.00 – Katedra Technologii i Technik Dzieł Sztuki
Wprowadzenie w specyfikę programu nauczania i przybliżenie charakteru zajęć poszczególnych pracowni.
Prezentacja interesujących realizacji studenckich wykonanych w różnorodnych technikach.
Możliwość zobaczenia praktycznych ćwiczeń z udziałem studentów
(pracownie ozn.*).
Pracownia Technologii i Technik Malarskich Mineralnych* (parter, sale 4, 5)
Pracownia Technologii i Technik Malarskich Organicznych (I piętro, sala 107)
Pracownia Technologii i Technik Rzeźbiarskich * (I piętro, sale 104, 105)
Pracownia Witrażu i Szkła (II piętro, sala 210)
11.00, 12.00, 13.00, 14.00 – Katedra Sztuk Pięknych
Przybliżenie charakteru zajęć z nakreśleniem głównych założeń programowych. Ekspozycja wybranych prac studenckich.
Pracownia Malarstwa (II piętro, sale 203, 207)
Pracownia Rysunku Wieczornego (II piętro, sale 203, 207)
Pracownia Rzeźby (parter, sala 8)
11.00, 12.00, 13.00, 14.00 – Zakład Chemii i Fizyki Konserwatorskiej
Przybliżenie specjalistycznych badań i analiz fizyko–chemicznych stosowanych w przypadku obiektów zabytkowych i dzieł sztuki (II piętro, sala 204)
ul. Smoleńsk 9
10.00–15.00 – Udostępnienie poszczególnych pracowni. Omówienie podstaw programowych i specyfiki prowadzonych zajęć w poszczególnych pracowniach. Prezentacja wybranych obiektów zabytkowych na poszczególnych etapach prac badawczo–konserwatorskich, z ukazaniem różnorodności problematyki i wyzwań w odniesieniu do przykładowych zabytków sztuki.
Katedra Konserwacji i Restauracji Malowideł Sztalugowych
Pracownia Konserwacji i Restauracji Malowideł na Płótnie (II piętro, sala 203)
Pracownia Przenoszenia Malowideł Sztalugowych (II piętro, sala 203)
Pracownia Konserwacji i Restauracji Malowideł na Drewnie (II piętro, sala 207)
Pracownia Konserwacji i Restauracji Malowideł na Podłożu Papierowym (parter – wejście do pracowni znajduje się w ciągu bramy wjazdowej na wewnętrzny parking)
Katedra Konserwacji i Restauracji Rzeźby
Pracownia Konserwacji i Restauracji Rzeźby Drewnianej, Polichromowanej (II piętro, sala 210)
ul. Karmelicka 16 (oficyna)
10.00–15.00 – Katedra Konserwacji i Restauracji Rzeźby
Prezentacja wybranych obiektów stanowiących podstawę ćwiczeń studenckich. Omówienie podstawowych założeń programowych.
Pracownia Konserwacji i Restauracji Rzeźby Kamiennej, Stiuku i Ceramiki (parter, sala 1)