1 kwietnia 2017 r. – Dzień Drzwi Otwartych!

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych studiowaniem na Dzień Drzwi Otwartych, który odbędzie się w sobotę 1 kwietnia 2017 r. Na uczestników wydarzenia czekać będą warsztaty, prezentacje, wykłady, pokazy, spotkania i inne atrakcje. Szeroko drzwi otworzą wszystkie Wydziały krakowskiej ASP.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM DNIA DRZWI OTWARTYCH

WYDZIAŁ KONSERWACJI I RESTAURACJI DZIEŁ SZTUKI

Kierunek: Konserwacja i restauracja dzieł sztuki

Dyżur Dziekanatu WKiRDS podczas Dnia Drzwi Otwartych w godz. 10.00-15.00
e-mail: konserwacja@asp.krakow.pl

Budynek główny przy ul. J. Lea 27-29
10.00-15.00 – Udostępnienie dla zwiedzających poszczególnych pracowni, z wprowadzeniem w specyfikę programu nauczania, przybliżeniem charakteru zajęć  oraz prezentacją interesujących obiektów i realizacji studenckich. W wybranych pracowniach będą prowadzone ćwiczenia z udziałem studentów (*):
Katedra Konserwacji i Restauracji Malowideł Ściennych:
Pracownia Konserwacji i Restauracji Malowideł Ściennych
Pracownia Przenoszenia i Rozwarstwiania Malowideł Ściennych
Katedra Technologii i Technik Dzieł Sztuki:
Pracownia Technologii i Technik Malarskich Mineralnych*
Pracownia Technologii i Technik Malarskich Organicznych
Pracownia Technologii i Technik Rzeźbiarskich*
Pracownia Witrażu i Szkła
Katedra Sztuk Pięknych – ekspozycja wybranych prac studenckich w pracowniach: Malarstwa, Rysunku Wieczornego i Rzeźby
Zakładu Chemii i Fizyki Konserwatorskiej (sala 204) – spotkania z kierownikiem Zakładu o godz.: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00
Budynek przy ul. Smoleńsk 9 (II piętro oraz część parteru)
10.00-15.00 – Udostępnienie dla zwiedzających poszczególnych pracowni, z omówieniem podstaw programowych i specyfiki prowadzonych zajęć oraz prezentacją wybranych obiektów zabytkowych – realizacji badawczo-konserwatorskich:
Katedra Konserwacji i Restauracji Malowideł Sztalugowych:
Pracownia Konserwacji i Restauracji Malowideł na Płótnie
Pracownia Przenoszenia Malowideł Sztalugowych
Pracownia Konserwacji i Restauracji Malowideł na Drewnie
Pracownia Konserwacji i Restauracji Malowideł na Podłożu Papierowym (wejście do pracowni na parterze – w ciągu bramy wjazdowej na wewnętrzny parking).
Katedra Konserwacji i Restauracji Rzeźby:
Pracownia Konserwacji i Restauracji Rzeźby Drewnianej, Polichromowanej
Budynek przy ul. Karmelickiej 16 (parter,  sala nr 1)
Pracownia Konserwacji i Restauracji Rzeźby Kamiennej, Stiuku i Ceramiki – udostępniona dla zwiedzających w godz. 10.00-15.00